Ali SÜSLÜ

İmar ve Şehircilik Daire Bşk.

1967 Yılında İncesu'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Harita Kadastro Bölümünü bitirdi. 2019 Yılı Nisan ayında İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı görevine atandı.

Şehircilikte örnek bir şehir olma özelliğini koruyarak, halkın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde, modern şehirleşmeye yönelik imar ve şehircilik çalışmalarının yapılmasını amaçlar. İmar mevzuatına ilişkin görev ve işlemlerin yürütülmesinde koordinasyon ve denetimi sağlamak. Belediyemize bağlı diğer müdürlüklerin altyapısını oluşturacak bilgi, belge, doküman toplanması ve taleplerinin karşılanması da görevlerimiz içerisinde yer almaktadır.

06.12.2012 tarihinde 28489 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6360 sayılı yasa kapsamında Büyükşehir Belediyesi hinterlant sınırları genişlemiş ve daha önceden beş ilçeyi kapsayan 2.150 km² olan sınırımız, onbir ilçe belediyelerinin katılımıyla hinterlant sınırımız yaklaşık 17.193 km²' lik bir alana çıkmıştır.

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı bu alana hizmet vermektedir.
 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği(Resmi Gazete Tarihi: 5 Mayıs 2022 - Sayı:31826)
İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı İş Akış Şemaları
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Uygulama İmar Plan Notları ve Lejantı

Haberler

300 Milyon TL'lik Projeye 6 Yeni Tramvay Aracı Alınacak

300 Milyon TL'lik Projeye 6 Yeni Tramvay Aracı Alınacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Talas Anayurt Tramvay Hattı Projesi ile birlikte 6 yeni tramvay aracı daha alınacağını, projenin alt yapı, inşaat çalışmaları ve yeni araçlar ile birlikte 300 milyon TL’ye mal olacağını söyledi.