Besiciden Uçurumda Mahsur Kalan Küçükbaş Hayvanını Kurtaran Büyükşehir İtfaiyesi’ne Dua ve Teşekkür

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Develi ilçesinde dağlık arazide uçuruma yuvarlanan bir keçiyi, 2 saat süren başarılı çalışma ile kurtardı. Ekiplerin çalışmasını heyecanla izleyen besici Aşır, Büyükşehir itfaiye ekiplerine teşekkür ve dua ederek, “Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Çiftçi Dostu Başkan Büyükkılıç Destek Veriyor, Kayseri Tarımda Yükselişini Sürdürüyor

Kayseri’deki tarıma yönelik proje, yatırım ve çalışmaları ile Kayseri çiftçisinin her zaman yanında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın destek ve gayretleri neticesinde Kayseri, Türkiye’de en çok üretimi yapılan tarımsal ürünlerin yetiştirilmesinde 10 ürün ile söz sahibi olurken, yükselişini sürdürdü, bu miktarı 14 ürüne çıkardı.

Başkan Büyükkılıç, Yeni 5 Yıl Projeleri İle Kamuoyu Önüne Çıkıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, pazartesi günü düzenleyeceği Yeni 5 Yıl Projeleri Sunum Toplantısı’nda Kayseri için hazırladıkları projelerini kamuoyu ile paylaşacak.

Erciyes’te Heyecan Dolu Diplomatik Kayak ve Snowboard Yarışı

Kayseri Erciyes A.Ş. ve Çekya Ankara Büyükelçiliği tarafından organize edilen 4’üncü Diplomatik Kayak ve Snowboard Yarışı Erciyes’te gerçekleştirildi. Büyük heyecana sahne olan müsabakalara 110 kayakçı katıldı.

Büyükşehir KAYMEK’in İstiklal Marşı Okuma Yarışması’na Başvuru İçin Son Gün 25 Şubat

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü konusunda ‘İstikbal İstiklale Ses Veriyor’ sloganıyla İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nın ikincisi düzenleniyor. Başvuru için son gün 25 Şubat olan yarışmada, Türkiye Yüzyılı’nda İstiklâl Şairi Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde hissedilen milli ve manevi ruhu yansıtmak ve yaşatmak amaçlanıyor.

Esnaf Dostu Başkan Büyükkılıç: “Biz Bu Şehre Sevdalıyız”

Otomotiv Servisleri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda esnaflara hitap eden Başkan Büyükkılıç, “Bu şehir sizin şehriniz, biz bu şehre sevdalıyız, sizlere hizmet etmeyi de ibadet olarak biliyoruz” dedi.

Bakan Özhaseki ve Başkan Büyükkılıç, İş İnsanlarıyla Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla şehrin iş insanlarıyla bir araya geldi.

Başkan Büyükkılıç’tan Kurmayları İle Bir Gece Mesaisi Daha

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları ile gece 01.30’a kadar süren toplantı yaparak, “Fedakâr ekibimize çok teşekkür ediyorum. Gerek belediyemizin, gerek çalışanlarımızın, yapmış olduğumuz projeleri hayata geçirme bağlamında ve süreci yönetirken mesai mefhumu gözetmeden çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bakan Yumaklı ve Başkan Büyükkılıç, Bölgenin En Büyük Tarım Fuarını Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile birlikte bölgenin en büyük tarım fuarını ziyaret ederek, hem çiftçiler hem de tarım ürünleri satan firmalarla bir araya geldi.

Büyükkılıç’tan İşçilere: “Üretiyor, İhracata Vesile Oluyorsunuz. Her Biriniz Birer Çiçeksiniz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentteki üretim gücü olan sanayicileri ziyaret ederek çalışan ve işveren ile bir araya gelmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Arkopa Ahşap Panel Fabrikası ile İpek Mobilya’yı ziyaret eden Büyükkılıç, “Şehrimize katma değer sağlıyor, üretiyor, ihracata vesile oluyorsunuz. Her biriniz bizler için birer çiçeksiniz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan Başkan Büyükkılıç’a Ziyaret

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti.

Genç Dostu Başkandan, Öğrencilerle Sıcak ve Samimi Buluşma

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Doğru Tercih Kampüs’te programında gençlerle bir araya geldi. Gençlerle tecrübelerini, hizmetlerini ve projelerini paylaşan Başkan Büyükkılıç, öğrencilerin taleplerini ve sorularını da samimiyetle cevapladı.

Başkan Büyükkılıç, Öz Ağaç-İş Sendikası’nda Meşalelerle Coşkuyla Karşılandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Öz Ağaç-İş Sendikası Kayseri Şubesi’ni ziyaret etti. Sendika üyeleri tarafından meşaleler eşliğinde coşkuyla karşılanan Başkan Büyükkılıç, “Mevla’m sizlere layık kılsın, sizleri seviyoruz, sizlerin hizmetkârıyız, sizlere minnettarız” dedi.

Başkan Büyükkılıç’tan “Berat Kandili” Mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kayseri başta olmak üzere tüm İslam âleminin 11 ayın sultanı Ramazan’ı müjdeleyen Berat Kandili’ni tebrik eden Büyükkılıç, “Mübarek Berat Kandili’nde hemşehrilerime, Müslümanlara sağlık, huzur, mutluluk ve güzel günler diliyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Tarım Fuarı’nda Nohut Desteğini 300 Tona Çıkardı

Bölgenin en büyük tarım fuarına katılan Başkan Büyükkılıç, nohut konusunda desteklerin arttırılması talebinde bulunan çiftçilere 200 ton nohut desteğini 300 tona çıkardığını söyleyerek, çiftçilerden büyük alkış aldı. Ayrıca bir stantta da mutfak önlüğü giyen Büyükkılıç, yumurta pişirmeyi de ihmal etmedi.

Başkan Büyükkılıç’tan Gençlere “İndirim” Furyası

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Abdullah Gül Üniversitesi’nde “Erciyes Senin, Dağını Keşfet Konferansı”na konuşmacı olarak katıldı. Kirada ikamet eden öğrencilerin su faturalarının yüzde 50’sini ödediklerini, Spor A.Ş. tesislerinde yüzde 25 indirim uyguladıklarını, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşım, kırtasiye, burs verdiklerini, Erciyes Kayak Merkezi’nde öğrencilere kayak kursu ve ekipmanlarının ücretsiz temin edilebileceğini paylaşan Başkan Büyükkılıç, “Ayrıca, 1 Mart’tan itibaren sosyal tesislerimizde öğrencilerimize yüzde 25 indirim yapalım. Sizleri seviyoruz” dedi.

Büyükşehir’in Köpek Eğitim Parkuru, Millet Bahçesi’nde Hizmete Hazır

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğindeki Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile yapılan ve Cumhuriyet’in kuruluşunun yüzüncü yıl dönümünde vatandaşa kapılarını açan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yapımı tamamlanan Köpek Eğitim Parkuru, hizmete hazır hale geldi.

Başkan Büyükkılıç: “Bünyan’da İçme Suyu Kalitesini Arttırıyoruz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde içme suyunun kalitesini arttırarak mevcut hatları daha güçlü hale getirebilmek için 3 bin 850 metre terfi hattı imalatı gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bakan Şimşek ve Başkan Büyükkılıç, İş İnsanlarıyla Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in şehrin iş insanlarıyla gerçekleştirdiği konferansa katıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’ten Başkan Büyükkılıç’a Ziyaret

Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti.