Kayseri Büyükşehir’den Temiz ve Yenilenebilir Dev Enerji Yatırımları

Bakan Özhaseki’nin de katıldığı törende Büyükşehir Belediyesi Enerji Yatırımları’nın Tanıtımı ve 1000 Adet Kombi Dağıtımı ile birlikte Biyogaz Enerji Santrali ve KASKİ Güneş Enerji Santralinin açılışı gerçekleştirildi.

Büyükşehir, Ulu Çınarları Unutmuyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ulu çınarlarımızın ellerinden öpüyor, dualarını bekliyor, onlara layık olma yönünde gayret gösteriyoruz” dedi. Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu güne özel Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonu’nda özel bir program düzenleneceğini söyledi.

Büyükşehir KAYMEK’in Arıcılık Kursu Kayıtları Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki kültür ve mesleki eğitim kuruluşu KAYMEK, hayvancılık ve üretime destek olan kursu ile vatandaşlara hizmet veriyor. Kayseri’de arıcılık yapmak isteyen vatandaşlara yönelik kurs düzenleyen Büyükşehir, arıcılık kursu kayıtlarını başlattı.

Büyükşehir, Sel Felaketi Yaşayan Kahveci Mahallesi’nde Yaraları Sarıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, aşırı yağıştan kaynaklı sel ve su baskınlarının olumsuz etkilediği Bünyan ilçesi Kahveci Mahallesi’nin hasar tespit çalışmaları sonrası, vatandaşların 740 bin TL’lik zararını karşılayarak, yaraları sarmaya devam ediyor.

AK Parti’de “Cumhur İttifakı” Buluşması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ve Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen ile birlikte AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda bir araya geldi.

Başkan Büyükkılıç: “Kayseri’mizin Esnafı Bizim Gururumuz Olmuştur”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hal Kompleksi’ni ziyaret ederek, esnaflara bereketli kazançlar diledi. Başkan Büyükkılıç, “Ahi ahlakı ile ahlaklanmış Kayseri’mizin esnafı her zaman bizim gururumuz, sığınılacak mekân, sığınılacak liman olmuştur” dedi.

Büyükşehir'den Yeşil Geleceğe Adım: Kayseri'de Yenilenebilir Enerji

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynakları olan rüzgâr, güneş ve biyogazdan enerji üretimi için önemli santrallerin hayata geçirildiğini, yaklaşık 80 milyon kilovat elektrik üretip, 40 milyon ton karbon salınımını engellediklerini vurguladı.

Başkan Büyükkılıç’tan Sarıoğlan ve Akkışla Çıkarması

Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerinde yatırım ve hizmetleri yerinde inceleyen, ilçe sakinleri ile kucaklaşan Başkan Büyükkılıç, “Hem merkezimizde hem taşramızda yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç ile Kayseri, Yatırımda Kendi Rekorunu Kırdı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 3 milyar 915 milyon 962 bin 742 TL toplam harcamasının 2 milyar 444 milyon 652 bin 640 TL’sini yatırıma ayırarak yüzde 62.43’lük oran ile Türkiye’de ilk 2 sırada yer aldı.

Kayseri Eczacı Odası’ndan Başkan Büyükkılıç’a Ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 12’nci Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Başkan Büyükkılıç, 6 Milyon TL’lik Sulama Tesisini Yerinde İnceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yahyalı ilçesinde Derebağ Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 milyon 600 bin TL maliyetle yenilenen 20 bin metrenin üzerinde ekonomik ömrünü tamamlamış atıl durumdaki sulama tesislerini yerinde inceledi.

Büyükkılıç’tan Ulaşımını Sıcak Asfaltla Buluşturduğu Kapuzbaşı Şelalesi’ne Davet

Yol asfaltlama çalışmaları kapsamında Kapuzbaşı Şelalesi’ne ziyarette bulunan Büyükkılıç, insanların bölgeye ulaşması için ulaşım imkânlarını geliştirdiklerini ifade etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Olarak Atanan Saklav’dan Başkan Büyükkılıç’a Ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atanan Bülent Saklav’ı makamında kabul etti. Başkan Büyükkılıç, makamında konuk ettiği Saklav’a yeni görevinde başarılar diledi.

Büyükşehir’den İhaleler

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, Altınoluk’ta villa, Şeker’de dükkân, Oruç Reis’te ticaret alanı arsası ile şehrin muhtelif yerlerinde bulunan daire, konut ve ticaret arsaları, ihale ile satılacak.

KAYMEK, “Projen ile Gel” Sloganıyla Teknofest Gençliği Yetiştiriyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde mesleki eğitim ve kültür sanat faaliyetlerini sürdüren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) ‘Projen ile Gel’ sloganı ile düzenlenen Robotik Kodlama Atölyesi’nde 14-17 yaş arası başvurusu geçerli olan 32 öğrenci ile mülakat yapacak. Mülakatlar sonucunda projesi kabul edilen gençlere teknik eğitim desteği sunulacak.

Başkan Büyükkılıç’tan Başkanlarla “İstişare” Toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediye başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya gelerek, yatırım ve hizmetlerle ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Büyükşehir’den 15 Bin Ton Sıcak Asfaltın Kullanılacağı 40 Milyon TL’lik Yeni Yol

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Şeker Mahallesi’nde 15 bin ton sıcak asfaltın kullanılacağı, 40 milyon TL maliyetli yol ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediyesi, Çevre Dostu Aydınlatma Projeleri ile Kentin Geleceğine Işık Tutuyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında yer alan parklar, mesire alanları, hobi bahçeleri, sosyal yaşam merkezleri ve araç alt geçitleri dâhil olmak üzere birçok alandaki aydınlatma sistemlerini modernize ederek, şehrin estetiğini ve enerji verimliliğini bir arada arttırmaya devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç’tan Dünyanın İlgisini Çekecek “Turizm” Yatırımları

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Büyükkılıç mesajında dünyanın ilgisini çekecek proje ve yatırımlarla Kayseri’yi turizmin merkezi yapmak için gayretlerinin süreceğini ifade etti.

Başkan Büyükkılıç’tan “KASKİ” Zirvesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımcı kuruluşu olan KASKİ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. KASKİ’de yatırım değerlendirme toplantısı yapan Başkan Büyükkılıç, ayrıca 185 Çağrı Merkezi’ni ziyaret edip, kan bağışı kampanyasına destek veren personeli de yalnız bırakmadı.