Başkan Büyükkılıç, Hem Büyükelçi Hem de Gorajde Başkanıyla Görüştü

Kardeş şehir Gorajde Belediye Başkanı İmamoviç ve Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Alagiç ile görüşen Başkan Büyükkılıç, kısa ve orta vadede yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Büyükkılıç’tan “Ramazan Bayramı” Mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, başta Kayseri olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, “Pandemi sürecini hep beraber el birliğiyle bitirip, normalleşmiş bayramları yaşama dönemini de Cenab-ı Allah bizlere lütfetsin diye dua ve temennide bulunuyorum” dedi.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi Yükseliyor

Başkan Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2’inci etap yıkım çalışmalarının devam ettiğini, 3’üncü etap değerleme çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.

Büyükşehir’den Tam Kapanmada Tam Hizmet

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tam kapanma sürecinde şehir trafiğini rahatlatıcı dokunuşlara devam ediyor.

Büyükkılıç’ın “Engelsiz Yaşam” Projeleri Engelleri Ortadan Kaldıracak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımlayarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak, her zaman engelli vatandaşlarımızı düşünerek, hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Engeller, engelli bireylerimiz için aşılıyor” derken, Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi kompleksinin kısa zamanda hayata geçirileceğini söyledi.

Büyükkılıç: “Kayseri’yi Müzeler Şehri Yapacağız”

Başkan Büyükkılıç, Müzeler Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, aralarında Veli Altınkaya Basın Müzesi’nin de olduğu birbirinden önemli müzelerin Kayseri’ye çok yakışacağını söyledi.

Başkan Büyükkılıç’tan “Anneler Günü” Mesajı

Başkan Dr. Büyükkılıç, “Baş tacı olan tüm annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

KAYMEK’in Canlı Yayınlarına 4 Milyon Tıklanma

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK’in güçlü teknolojik altyapısı ve çeşitlilik arz eden çalışmaları ile hizmetini vatandaşlara etkin bir şekilde ulaştırdığını söyledi.

Kısıtlamada Açık Olacak Semt Pazarlarında Yeni Düzenleme

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, tam kapanma döneminde 8 Mayıs Cumartesi ve 15 Mayıs Cumartesi günleri genelge kapsamında saat 10.00 ile 17.00 arasında açılacak semt pazarlarında düzenleme yapıldığını, 3 ilçede 26 mahallede semt pazarlarının açılacağını duyurdu.

Başkan Büyükkılıç’tan “Kadir Gecesi” Mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında “Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin kadrini bilelim, gereken önemi gösterelim” dedi.

Büyükkılıç, Trafiği Rahatlatacak O Bulvarı Denetledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Bulvarı ile Şehit Komandolar Caddesi arasında devam eden ve Talas Atatürk Bulvarı’na bağlantı yapılacak olması nedeniyle özel önem taşıyan 30 metre genişliğindeki bulvarda yürütülen çalışmaları denetledi.

Kısıtlamada Açılacak Semt Pazarları Belirlendi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tam kapanma döneminde 8 Mayıs Cumartesi ve 15 Mayıs Cumartesi günleri genelge kapsamında saat 10.00 ile 17.00 arasında açılacak semt pazarlarının belirlendiğini duyurdu.

Bollywood Sineması, Kayseri’ye Hayran Kaldı

Başkan Büyükkılıç’ı makamında ziyaret eden Hintli yapımcılar, 6 bin yıllık tarihi ve ticari geçmişi olan Kayseri’ye hayran kaldıklarını söylediler.

BBP Heyeti, Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti

BBP İl Başkanı Uruç ve Alperen Ocakları İl Başkanı Yılmaz ile birlikte Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret eden MKYK Üyesi Yıldız, “Traktör konusunun yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç’tan Vatandaşlara Gece Sürprizi

Başkan Büyükkılıç, Spor A.Ş.’nin düzenlediği etkinliğe katılarak, “Kayseri’mizin güzel insanları her zaman kurallara uyan, devletine, milletine, vatanına, inancına, kültürüne bağlı olan bir anlayış içerisinde her zaman hakkıyla anılmıştır, iyi ki varsınız, sizleri seviyoruz” dedi.

Büyükkılıç: “Kayseri Mahallesi’nde 40 Konağın Restorasyonu Tamamlandı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin kendine özgü özelliklerini yansıtan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ayağa kaldırılan tarihi Kayseri Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, 40 konağın restorasyonunun tamamlandığını, 6 konağın da restorasyonunun sürdüğünü söyledi.

KAYMEK'ten Özel ve Anlamlı Yarışma Daha

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından düzenlenen 15 Temmuz'un millî ve manevi ruhunu yansıtan yağlı boya resim ve nakış teknikleri sanatlarının yer alacağı ‘Sanata Yansıyan 15 Temmuz El Sanatları’ yarışmasına başvurular başladı.

Ulaşım A.Ş.’den Önemli Duyuru

Kayseri Ulaşım A.Ş., Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı ile Aşık Veysel Bulvarı’nın kesiştiği noktadaki katlı kavşak ile 2 adet U alt geçit çalışmaları nedeniyle 5 Mayıs ile 23 Haziran 2021 tarihleri arasında Raylı Sistem T2 Talas Hattı’nın hizmet veremeyeceğini, raylı sistem hattına paralel olarak 19 nolu otobüs hattı ile hizmet verileceğini duyurdu.

Başkan Büyükkılıç, Telefon Şakası Olduğunu Düşünen Vatandaşı Görüntülü Aradı

KASKİ’den değerlendirme, yatırım ve koordinasyon sunumu alan Başkan Büyükkılıç, sürpriz bir şekilde vatandaşları telefonla arayarak, memnuniyetlerini sordu.

Büyükşehir'den Kayadan Oyma Kültepe Müzesi

Başkan Dr. Büyükkılıç, Kültepe Müzesi Projesi’nin tamamlandığını ve 5 Mayıs’ta ihaleye çıkılacağının müjdesini verdi.