Büyükşehir Huzur Çınarı’ndan “Deprem” Semineri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) bünyesinde faaliyet gösteren ve topluma dokunan faaliyetler ile aileye yönelik danışmanlık ve rehberlik hizmeti veren Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından depremin çocuklar üzerindeki etkileri, çocuklarda deprem travması konuların üzerine personele Grup İçi Eğitim Semineri verildi.

Başkan Büyükkılıç’tan “Ramazan” Mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Asrın felaketi olan depremlerden dolayı bu yıl Ramazan ayına buruk giriyoruz. Tarifsiz acılar yaşadığımız, zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğimiz şu günlerde Ramazan, bizlere inşallah sağlık ve huzur getirecektir” dedi.

Başsavcı Korkmaz’dan Başkan Büyükkılıç’ın Örnek Hizmetlerine Teşekkür

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın hayata geçirdiği ‘insan’ ve ‘sağlık’ odaklı projeler ilgi ve takdir görmeye devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Hali’ni Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Hali’ni ziyaret ederek, KAYSEM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Acar ile görüştü.

Büyükşehir, Akıllı Kavşakların Sayısını 123’e Çıkarıyor

Kentte daha güvenli ve daha akıcı bir trafik için çalışmalar yapan ve ulaşım biriminden akıllı kavşak konusunda 2 saat brifing alan Başkan Büyükkılıç, 84 akıllı kavşak sayısının 2 ay içerisinde 123’e çıkaracaklarını ifade etti.

Büyükşehir Personeli’nden “Kan” Bağışı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi personeli, sosyal sorumluluk kapsamında Erciyes Üniversitesi Kan Merkezi’ne kan bağışında bulundu.

Başkan Büyükkılıç: "Suyumuzu Koruyalım, Geleceğimize Sahip Çıkalım"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, dünya genelinde temiz suya ulaşmanın her geçen gün zorlaştığına vurgu yaparak, “Hedefimiz içme suyunu gelecek nesillere temiz, sağlıklı ve yeterli düzeyde aktarmak. Hep birlikte suyumuzu koruyalım, geleceğimize sahip çıkalım” dedi.

Büyükşehir KAYMEK’ten “Arıcılık” Kursu

Büyükşehir KAYMEK’in Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları kapsamında düzenleyeceği Arıcılık kurs kayıtları başladı.

Dünya Markası Erciyes’te Baharda Kayak Heyecanı

Kayakseverler, kar yağışıyla birlikte Erciyes Kayak Merkezi’nde 100 santimetreyi bulan karın keyfini yaşıyor.

Doktor Başkana “Glütensiz Kafe” Teşekkürü

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdiği ziyaret esnasında vatandaşların ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. Bir vatandaş, insan ve sağlık odaklı projelerinden olan Glütensiz Kafe hizmeti nedeniyle Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Başkan Büyükkılıç’tan “Kahramanmaraş” Çıkarması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, deprem bölgesindeki kardeş şehir Kahramanmaraş’ı ayağa kaldırmak için gayretlerini sürdürürken, bölgede yürütülen çalışmaları da yerinde denetliyor.

Büyükşehir’den Tomarza’da Çocuklara Özel Etkinlik

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Çocuk Evi, Tomarza ilçesinde depremzede çocukların da yer aldığı ilkokullu öğrencilere etkinlik düzenledi.

Büyükkılıç: “Dua Kaynağı Yaşlı Çınarlarımızın, Yaşlılara Saygı Haftası’nı Kutluyorum”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Büyükkılıç mesajında, “Kadim şehrimizin kadirşinas ve dua kaynağı olan yaşlı çınarlarımızın Yaşlılara Saygı Haftası’nın kutluyorum. Cenab-ı Allah’tan onlara, hayırlı uzun ömürler diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç’tan, Elbistan Kaymakamı Yıldız’a ‘Kardeşlik Dayanışması’ Ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Koordinatör Vali Hamza Aydoğdu ile birlikte Elbistan Kaymakamı Murat Yıldız’ı ziyaret etti. Ziyarette birlik beraberlik mesajı veren Başkan Büyükkılıç, “Kahramanmaraş ve Kayseri’nin kardeşliği gibi biz Türkiye olarak her türlü koşulda birlikte güçlüyüz” dedi.

Başkan Büyükkılıç’tan Elbistan’da Kurulacak Modern Kentte İnceleme

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine AFAD iş birliği ile kurulacak olan 100 konteynerlik modern kentin inşaat alanında incelemelerde bulundu. İncelemeleri esnasında açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, “Elbette Kahramanmaraş ile olan kardeşliğimiz, hukukumuz sadece merkezinde değil ilçelerinde de devam ediyor” dedi.

Kayseri Büyükşehir, Deprem Bölgesinin Yanı Sıra Sel Felaketi Yaşayan Bölgelerin de Yardımına Koştu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın sel felaketi yaşayan Şanlıurfa ve Adıyaman’a destek amacıyla gönderdiği ekipler kısa sürede bölgeye ulaşarak anında çalışmalara başladı. Şanlıurfa’da görevli Büyükşehir Belediyesi personeli, Mehmetçik ile ele ele vererek şehri selin kalıntılarından arındırıyor.

Elbistan Kayseri Çarşısı’nda Keyifler Yerinde

Başkan Büyükkılıç, Koordinatör Vali Aydoğdu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Elbistan Kayseri Çarşısı’nda incelemelerde bulundu, sucuk ekmek dağıttı.

Büyükkılıç: “Et Tırnağız, Görevimizi Yapıyoruz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Belediyesi tarafından deprem bölgesi Elbistan’da kurulan Talas Kent Yaşam ve Ticaret Alanı’nın açılış törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Büyükkılıç, 11 ilin acısını hissettiklerini belirterek, “Et tırnağız. Bir yerel yönetimin yapması gereken ne ise onu yapıyoruz” dedi.

Büyükkılıç, Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü Anma Programına Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çanakkale’yi geçilmez kılan kahramanların rahmet ve minnetle anıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 108. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kartal Hava Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı.

Büyükkılıç ve Yıldız’dan Depremzedelere Ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile birlikte Melikgazi Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir edilen depremzedeler ve Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavileri süren depremzede vatandaşları ziyaret etti.