Başkan Büyükkılıç’ın “Mera” Hassasiyeti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım Müdürlüğü arasında “mera” protokolü imzalandı.

Büyükşehir Hayvanat Bahçesi'nin Yeni Misafiri: Örümcek Maymunu

Ordu’da bir inşaatta bulunan ve nesli tükenmekte olan örümcek maymunun yeni adresi Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvanat Bahçesi oldu.

Büyükkılıç, Yöresel Ürünler Fuarı’nı Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret ederek, ürünleri inceledi, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Büyükkılıç’ı Duygulandıran Etkinlik

Çocuklar, ‘şehrin babası oldunuz’ diyerek Başkan Büyükkılıç’ın Babalar Günü’nü kutladı.

Büyükşehir’den Tarihi Kalede “Sanat” Sergisi

KAYMEK tarafından 241 eserin yer aldığı sanat sergisi, Tarihi Kayseri Kalesi’nde ziyarete açıldı.

Büyükkılıç’tan Hayvancılığa 2 Milyon TL’lik Dev Destek

Başkan Büyükkılıç’ın 2 milyon TL’lik ‘Küçükbaş Hayvancılık Projesi’ sayesinde koyunlar artacak, meralar şenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi 5’inci Hikâye Yarışması Sonuçları Açıklandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen hikâye yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmada birinciliği ‘Son Kahve’ adlı hikâyesi ile Nur Bingöl kazandı.

Başkan Büyükkılıç Dolu Dolu 3 Günü Değerlendirdi

Büyükkılıç, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Büyükşehir Spor A.Ş.’den ‘Babalar Günü’ Etkinliği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Babalar Günü dolayısıyla bin 500 kişinin katıldığı etkinlikte babalar ile çocukları bisiklet turu yaptı.

Başkanlar, Kadim Kent Kayseri’ye Hayran Kaldı

Özhaseki’nin başkanlığında, Büyükkılıç’ın ev sahipliğinde Kayseri’yi adeta keşfeden Yerel Yönetimler heyeti ve 9 Büyükşehir Belediye Başkanı, kentin tarihi ve doğa güzelliklerine hayran kaldılar.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı Kayseri’de Yapıldı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin başkanlığında Erciyes’te yapıldı.

Büyükşehir Haziran Ayı Meclisi İkinci Birleşimi Yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. 7 gündem maddesinin karara bağlandığı toplantıda meclis üyelerine Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin fonksiyonları ile ilgili sunum yapıldı.

Başkan Büyükkılıç’tan “Babalar Günü” Mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Babalar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ailenin çınarı babaların Babalar Günü’nü tebrik ediyor, sağlık ve huzur diliyorum. Bir babayı, bir anneyi sadece bir güne sığdıramayız, her gün onlara değerlerini, kıymetlerini gösterelim” dedi.

Büyükkılıç, Türk Kızılayı Kermesinde

Başkan Büyükkılıç, Filistinli yetimlere destek olmak için düzenlenen ve 3 gün sürecek olan kermes etkinliğine tüm Kayserilileri davet etti.

Cami Minaresinde Mahsur Kalan Adamı, Büyükşehir İtfaiyesi Kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bir caminin minaresinde mahsur kalan vatandaşı kurtardı.

Başkan Büyükkılıç’tan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ne Yakışır Kütüphane Müjdesi

Başkan Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekarelik Millet Bahçesi içerisine 5 bin 500 metrekarelik devasa kütüphane yapılacağının müjdesini verdi.

Büyükşehir İtfaiyesi Yılan Timi, 3 Metrelik Yılanı Yakaladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yılan yakalama timi, ilk altı ayda 51 yılanı yakalayarak, doğaya saldı.

Sanatçılar Sokağı, Kayserilileri Bekliyor

Tarihin eşsiz dokusuyla sanatın buluştuğu adres Sanatçılar Sokağı ziyaretçilerini beklerken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi sanatçıları desteklemek amacıyla Temmuz ve Ağustos ayları boyunca her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 20.00’de Kayseri Kalesi’nde akşam konserleri düzenleyecek.

9 Büyükşehir Başkanı, Medeniyetler Beşiği Kayseri’yi Keşfedecek

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı, Gaziantep, Samsun, Ordu, Trabzon, Şanlıurfa, Erzurum, Balıkesir, Denizli ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanları’nın katılımıyla Kayseri’de yapılacak.

Büyükşehir, Kuraklık ve Çölleşmeye Karşı Mücadeleyi Sürdürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kuraklıkla ve çölleşme ile mücadele kapsamında projeler üreterek, yaşanılır bir ülke, yaşanılır bir Kayseri için çalışmalarını sürdürüyor.