Büyükkılıç’tan “Dünya Turizm Günü” Açıklaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Dünya Turizm Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlık turizminden kış turizmine kadar Kayseri’nin her yönüyle turizmde adından söz ettiren açık hava müzesi bir şehir olduğunu ifade etti.

Büyükkılıç: “İtfaiyemizin Tüm Ekiplerini Bağrımıza Basıyor, Fedakâr Çalışmalardan Dolayı Tebrik ve Teşekkür Ediyorum”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, İtfaiye Haftası dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın son zamanlardaki orman yangınlarında üst düzey çalıştıklarını ve Kayseri dışında olmasına rağmen fedakârca gayret ettiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “İtfaiyemizin tüm ekiplerini bağrımıza basıyor, bugüne kadar yapmış oldukları fedakâr çalışmalardan dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Sağlık İçin 7 Kilometre Pedalladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Kayseri Tabip Odası işbirliğinde “Sağlık İçin Pedalla” sloganıyla düzenlenen ‘Doktorlar Bisiklet Turu’ etkinliğinde 7 kilometrelik parkurda pedal çevirdi.

Kayseri Büyükşehir’e Yurdun Dört Bir Yanından Teşekkür Belgesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla orman yangını ve sel afeti bölgelerinde fedakârca görev yapan Büyükşehir Belediyesi’ne o bölgelerin valisi, belediye başkanı ve kaymakamı tarafından teşekkür belgeleri gönderildi.

Başkan Büyükkılıç Pastırma ve Sucuğun Merkezi Karpuzatan'da Esnafla Buluştu

Hafta sonunu yoğun geçiren Başkan Büyükkılıç, Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret etti, Nerede O 90’lı Yıllar etkinliğine katıldı.

Büyükkılıç'tan İstişare Toplantısında "Öğrenci" Duyarlılığı

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin her zaman olduğu gibi öğrencinin yanında olduğunu ifade etti.

4. Kayseri Kitap Fuarı İleri Bir Tarihe Ertelendi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 4. Kayseri Kitap Fuarı’nın ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Başkan Büyükkılıç, 'Hayırlı Olsun' Ziyaretlerinde Bulundu, Gençlerle Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile birlikte Kayseri Baro Başkanı olarak seçilen Avukat Ali Köse ile Türk Eczacılar Birliği 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası seçimlerinde güven tazeleyen Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

KASKİ, Yağmur Sularını Kanalizasyon Hattından Ayırıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Talas ilçesinde altyapıyı daha sağlıklı bir konuma kavuşturmak için yağmur sularını kanalizasyon hatlarından ayırıyor

UKOME’den “Ulaşım” Açıklaması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından şehir içi toplu taşıma ücret tarifesinde değişikliğe gidildi.

Başkan Büyükkılıç’tan “Yurt” İncelemesi

Başkan Büyükkılıç, Vali Günaydın ve Bakan Yıldız ile birlikte öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

Tarihine Sahip Çıkan Büyükşehir’e Jüri Özel Ödülü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, tarihe verdiği özel önemlerden dolayı Tarihi Kentler Birliği tarafından jüri özel ödülüne layık görüldü.

Başkan Büyükkılıç’tan “Misurata” Çıkarması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kardeş şehir protokolü için gittiği Libya’nın Misurata kentine adeta çıkarma yaparak, kentin ticari, endüstriyel, eğitim, sağlık ve kültürel yaşam alanlarını yerinde gördü.

Erciyes, Sonbaharda Beyaz Gelinliğini Giydi

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Erciyes Dağı, yağan kar sonrası beyaz gelinliğini giyerek, görenleri büyüledi.

Büyükkılıç: “Kahramanlarımızın Alnından Öpüyorum”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İtfaiye Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, canlarını tehlikeye atarak, tüm canlıları koruyan ve kurtaran itfaiye ekiplerini kutlayarak, “Bu zamana kadar yoğun, gayretli, fedakârca yaptığınız mücadeleden dolayı her itfaiye personeline ayrı ayrı teşekkür ediyor, alınlarından öpüyorum” dedi.

Büyükşehir Spor A.Ş.’den ‘Hareket’li Olan Vatandaşlara Sürpriz Hediye

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerinde dikkat çeken bir uygulama yaparak ‘hareket’ etmeye özen gösteren vatandaşları ödüllendirdi. Spor A.Ş. çalışanları bu kapsamda ayrıca ‘Arabasız Gün Etkinliği’ düzenleyerek iş yerine özel araçsız ulaşım sağladı.

Kayseri Büyükşehir, Hiçbir Üniversite Öğrencisini Yalnız Bırakmıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 5 üniversitesi ile eğitimin merkezi olan Kayseri’de hiçbir üniversite öğrencisini yalnız bırakmayarak, yurt ve konaklama sıkıntısı yaşayabilecek öğrencilerin yanında olacak.

Kayseri Bilim Merkezi, Teknofest’te Yerini Aldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Türkiye’deki 6 TÜBİTAK destekli bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) yerini aldı.

Kayseri İle Misurata Arasında “Kardeş Şehir” İmzaları Atıldı

Başkan Büyükkılıç, Libya’nın Misurata kentinde düzenlenen imza töreninde, “Kayseri’mizin deneyimini, tecrübesini ve imkânlarını, Misurata şehrimizin de ticari, endüstriyel konumunu bir dayanışmaya dönüştüreceğiz” dedi.

Başkan Büyükkılıç’ın Misurata Temasları

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, beraberindeki heyet ile birlikte gittiği Libya’nın Misurata kentinde bazı ziyaret ve temaslarda bulundu.