Büyükşehir, Topladığı Gazelleri Gübreye Dönüştürüyor

Çevre dostu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, mevsim şartlarından dolayı dökülen gazelleri toplayarak, Katı Atık Kompost Tesisleri’nde gübreye dönüştürüyor ve tekrar doğaya kazandırıyor.

Büyükşehir’in Yetenek Testine 220 Çocuk Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. spor kulübü bünyesinde geleceğin sporcularını yetiştirmek amacıyla yetenek taraması yaptı. Yetenek taramasına 7-12 yaş aralığında 220 çocuk katıldı.

Başkan Büyükkılıç, Tamamlanma Aşamasına Gelen Cam Seyir Terası’nı İnceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği ve Bünyan Belediyesi işbirliğinde Bünyan’da tamamlanma aşamasına gelinen ‘Kayabaşı Cam Seyir Terası’ projesinde son durumu yerinde inceledi.

Büyükşehir’den İhale

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde bulunan 8 adet yeme-içme (dükkân) mekânı ihale ile ayrı ayrı kiraya sunuyor.

Başkan Büyükkılıç, Eski Bakan Yıldız ile Birlikte KAYMEK Akademi’de İncelemelerde Bulundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Taner Yıldız ve önceki dönem Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten KAYMEK Akademi’de eğitim gören kursiyerlerle bir araya geldi.

Başkan Büyükkılıç: “KASKİ’miz Sayesinde 19 Milyon TL’lik Kazanım Sağladık“

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2022 yılının ilk 11 ayında 19 milyon TL değerinde su kayıp kaçağının önlendiğini kaydetti.

Büyükkılıç, Dünya Engelliler Günü’ne Özel Konserde ‘Özel’ Vatandaşlarla Buluştu

Büyükşehir’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel Orhan Hakalmaz konserinde engelli bireyler başta olmak üzere tüm katılımcılar Türk halk müziği ziyafetiyle unutulmaz bir akşam yaşadı.

Büyükşehir İtfaiyesi, Tuvalet Giderine Sıkışan Minik Kediyi Kurtardı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, tuvalet gider borusuna sıkışan yavru kediyi titiz çalışma sonucunda sağlıklı bir şekilde kurtardı.

Büyükkılıç’tan Duygulandıran Jest

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kendisine bisiklet sürme arzusunu ileten görme engelli Selin Erdoğan’a 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hayalini gerçekleştirebileceği tandem bisikletle sürpriz yaptı.

Başkan Büyükkılıç, Türkiye’nin En Kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Özel Vatandaşlarla Kucaklaştı

Başkan Büyükkılıç öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliğinde kente kazandırılan ve Türkiye’ye örnek olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, 53 personel ve yaklaşık 300 öğrenci ile dua alan hizmetinde bir yılını tamamladı.

Büyükşehir, Ana Arterdeki Yol Genişletme ve Şerit Düzenleme Çalışmalarını Tamamladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin önemli ana arterlerinden Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda, 47 iş makinesi ve 100’e yakın personelle gece gündüz yürütülen yol genişletme ve şerit düzenleme çalışmalarının, geceden sabah saatlerine kadar süren 1400 ton asfalt serim işlemi ile tamamlandığını belirtti.

Büyükkılıç, Toplu Ulaşım Şoförleri ile Buluştu

Kayserililer için her koşulda hizmet eden Toplu Ulaşım Şoförleriyle buluşan Büyükkılıç, “Türkiye’mizi daha iyi noktalara taşıma yolunda hep beraber koşturacağız” dedi.

Büyükşehir’den 16 İlçede 714 Muhtara Eğitim

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Büyükkılıç’ın ‘uç beyi’ diye nitelendirdiği muhtarlara yönelik eğitim programını tamamlarken, bu kapsamda 16 ilçede 714 muhtar eğitim aldı.

Büyükkılıç, Yıldız ve Aksu'dan Engelleri Ortadan Kaldıran Merkeze Ziyaret

Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’ni Taner Yıldız ile birlikte ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü diyelim ama biz engeli kaldırıp, engelsiz bir yaşam standardı oluşturuyoruz” derken, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Taner Yıldız da Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Türkiye’ye örnek olacak bir merkez haline geldiğini söyledi.

Başkan Büyükkılıç, Kariyer Günleri’nde Öğrencilerle Tecrübelerini Paylaştı

Başkan Büyükkılıç, Yaman Dede Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda gençlerle tecrübelerini paylaşırken, öğrencilerin taleplerini de yüz yüze dinledi.

Başkan Büyükkılıç, Bünyan’da Büyükşehir’in Çalışmalarını Denetledi, Esnafla Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Bünyan ziyareti kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan mini terminal, pazaryeri ve asfalt çalışmalarını denetledi, kadın kooperatifini ziyaret edip, esnaf ve vatandaşlarla da buluştu.

Büyükşehir, Akıllı Şehir Buluşmaları’nın 4’üncüsünü Gerçekleştirecek

Türkiye’de akıllı şehircilik konusunda öne çıkan Büyükşehir Belediyelerinden Kayseri Büyükşehir, üç kez düzenlediği Akıllı Şehir Buluşmaları’nın 4’üncüsünü Erciyes Teknopark’ta gerçekleştirecek.

Başkan Büyükkılıç: “İki Devlet, Bir Millet”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, SOCAR Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen Kardeşlik Destanı Gösterisi’ni, Kayserigaz personeli ve Kayserililer ile birlikte izledi. Başkan Büyükkılıç, ‘iki devlet, bir millet’ anlayışı ile her geçen gün daha da güçlendiklerini ifade etti.

Büyükkılıç’tan 5 İlçenin Faydalanacağı 30 Milyon TL’lik Katı Atık Transfer İstasyonu Yatırımı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 5 ilçenin evsel nitelikli atıklarının katı atık düzenli depolama tesisine taşınacağı Bünyan ilçesi sınırlarında hizmete açılan 30 milyon TL maliyetle yapılan ‘Bünyan Katı Atık Transfer İstasyonu’nu inceledi.

Başkan Büyükkılıç’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, engelli bireylerin toplumda daha fazla yer edinebilmesinin önemine dikkat çekerek, “Toplumsal duyarlılığın artması çok önemli. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatın her alanında kendilerine yer bulmaları adına gayret göstermeliyiz” dedi.