Genç Dostu Şehrin Başkanından Gençlere Özel Uygulama: ‘Genç Kart Kayseri’

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın gayretleri ile genç dostu şehir ödülüne layık görülerek bu ünvanı alan Kayseri, Büyükşehir Belediyesi’nin ortaya koyduğu proje ve uygulamalarla gençlere desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda yeni dönemde hayata geçirilecek ‘Genç Kart Kayseri’ uygulaması ile Başkan Büyükkılıç, gençlere özel hizmete imza atacak.

Başkan Büyükkılıç: “İlk 5 Ayda 819 Bin 776 Kişi, Kütüphanelerimizi Ziyaret Etti”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’ne ait 13 kütüphaneyi 2024 yılının ilk 5 ayında 819 bin 776 kişinin ziyaret ettiğini belirterek, Merkez Kütüphane’de 7 gün, 24 saat uygulamasının gençlerden tam not aldığını söyledi.

Büyükşehir’den “Empati Parkuru” Farkındalık Projesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlara yönelik engel tanımayan hizmet anlayışıyla faaliyet ve etkinliklerini sürdüren Besime Özderici Özel Engelsiz Yaşam Merkezi, Empati Parkuru ile farkındalık oluşturdu. Empati Parkuru’nu ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, bu tür sosyal projelerin devam edeceğini söyledi.

Büyükşehir’in Geleneksel Şiir Yarışmasının 7’ncisi Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ve her yıl edebiyatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği şiir yarışmasının 7’ncisini düzenliyor. Büyükşehir 7’nci Şiir Yarışması’nda toplam 27 bin TL ödül dağıtacak.

Başkan Büyükkılıç, Çerkes Sürgünü’nü 160’ıncı Yılında Unutmadı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 21 Mayıs 1864 yılında gerçekleşen Çerkes Sürgünü’nün 160’ıncı yıl dönümünde, “Çerkeslerin anavatanları Kafkasya'dan sürülmesinin 160’ıncı sene-i devriyesinde, hayatını kaybeden Çerkes kardeşlerimize Allah'tan rahmet, geride kalanlara da sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Büyükşehir’den ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla 21 Mayıs Salı günü Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli düzenliyor.

Başkan Büyükkılıç’a “Müzeler Haftası” Ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Müzeler Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Müze Müdürü Gökhan Yıldız ve beraberindekileri ağırladı. Başkan Büyükkılıç, yaptıkları müze çalışmaları ile şehrin tanıtılması için gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Büyükkılıç TBB Meclis Üyesi Seçimlerine Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni dönemde Türkiye Belediyeler Birliği’nde Kayseri’yi temsil edecek üyelerin belirleneceği seçime katılarak, oyunu kullandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Melikgazi, Kocasinan ve Talas’ın doğal üye olduğu TBB üye seçimleri sonrası 10 asıl ve 5 yedek üye belirlendi.

Büyükşehir Spor A.Ş. ile ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ Dolu Dolu Geçti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında tenis, plaj voleybolu, ayak tenisi ve 3x3 basketbol müsabakaları ile Gençlik Koşusu etkinlikleri dolu dolu geçti.

Büyükkılıç’tan Başkanlarla Değerlendirme Toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve Melikgazi, Kocasinan, Talas Belediye Başkanları ile bir araya gelerek, hizmetlerle ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Büyük Şehir Sanat Galerisi’ne Sanatseverlerden Tam Not

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kentte hayata geçirdiği ‘Büyük Şehir Sanat Galerisi’ projesi, sanatseverlerden tam not alırken, açıldığı hafta vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Başkan Büyükkılıç’tan Arıcılığa Son 3 Yılda 7 Milyon TL’lik Destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarımın ve hayvancılığın merkezi olma yolunda ilerleyen Kayseri’de üreticilerin yanında yer alırken, son 3 yılda arıcılık ile uğraşan üreticiye 7 milyon TL’lik yatırım yaptı.

Büyükşehir’den Led Teknoloji ile Daha Az Enerji, Daha Çok Tasarruf

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hizmet binaları içerisindeki aydınlatma lambalarını 4 bin 270 adet LED aydınlatmalara dönüştürerek hem daha az enerji harcadı hem de daha çok tasarruf sağladı.

Başkan Büyükkılıç’ın Müzeler Günü’nde Ücretsiz Yaptığı Müzelere Yoğun İlgi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Uluslararası Müzeler Günü’nde Büyükşehir Belediyesi’ne ait müzelerin ücretsiz hizmet vermesi talimatı üzerine vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Başkan Büyükkılıç, Millet Bahçesi’nde 19 Mayıs Coşkusuna Ortak Oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gerçekleşen kutlamalarda gençlerle kucaklaşarak bu coşkuya ortak oldu.

KASKİ ‘Su Tasarrufu Farkındalığı’ İçin Eğitimlerini Sürdürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘Su Tasarrufu ve Suyun Serüven Projesi” kapsamında Fatin Rüştü Zorlu İlkokulu ve anasınıfı öğrencilerine canlı hayatı için suyun önemi, suyun evlere gelme aşamaları ve tasarruf tedbirleri anlatıldı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş, Bakan Yardımcısı Cantimur ve Başkan Büyükkılıç, Atlı Spor Milli Takımı Seçmelerine Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ile birlikte Kayseri’deki Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde gerçekleştirilen Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Minik ve Yıldız Milli Takımı seçmelerine katıldı.

Büyükşehir’den Kentin Dört Bir Yanında “Bahar” Temizliği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında yabancı ot temizliği ve çim biçme çalışmalarına devam ederken, İlkbahar dönemi bakım çalışmaları faaliyetleri kapsamında yabancı ot ilaçlama işlemleri uygulanıyor.

Başkan Büyükkılıç’tan Müzeler Şehri Kayseri’ye Özel Dünyanın İlgisini Çekecek Projeler

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükkılıç mesajında, kadim tarihi ile bir açık hava müzesi niteliğinde olan adeta devasa müze konumundaki Kayseri’nin bir müzeler şehri de olma yolunda olduğunu ve dünyanın ilgisini çekecek projelerle müze severlerin gözdesi olacağını ifade etti.

Kayseri, Büyükşehir ile Büyük Sanat Galerisi’ne Kavuştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcı Abdullah Erdem Cantimur ile Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde hayata geçirilen Büyük Şehir Sanat Galerisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Büyükkılıç, “Kültür ve sanat alanındaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.