Büyükşehir’den İhale

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocasinan İlçesi, Güneşli Mahallesi’nde bulunan 50 adet Konut Alanı Arsası “Açık Teklif Usulü” ihale ile ayrı ayrı satışa çıkarılacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’dan Başkan Büyükkılıç’a Övgüler

Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, “Gerçekten belediyeciliğin en güzel örneklerinin ortaya çıktığı bir kentte bulunuyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç’tan Âşık Seyrani İçin “UNESCO” Vurgusu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 3’üncü Uluslararası Develi-Âşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi’ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Dadaloğlu, Yunus Emre ne kadar değerliyse Seyrani de bir o kadar önemli ve değerlidir. Âşık Seyrani’yi UNESCO’ya taşıyacak çalışmalar yapmak bizim için önemlidir” dedi.

Bakanlar Soylu ve Karaismailoğlu’dan Kayseri Büyükşehir’e Teşekkür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 3 araç ve çeşitli ekipmanlarla birlikte toplam 11 itfaiye personeli ile Bartın sel bölgesinde yaraları saran Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir'de "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği" Eğitimi Düzenlendi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, personelini olası kazalardan korumak, daha güvenli ve daha sağlıklı hizmet vermek için ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği’ Eğitimi düzenledi.

Çevre Dostu Büyükşehir’den En Güzel Bahçe Yarışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından çevre bilincini arttırmak, peyzaj çalışmalarının geliştirilmesini sağlamak, yeşil alanları artırmak, çiçek ve süs bitkilerine olan ilgiyi artırmak ve çevreyi güzelleştirmek amacıyla ‘En Güzel Bahçe Yarışması’ düzenlenecek.

Başkan Büyükkılıç’tan Başhekim Koyuncu’ya “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serhat Koyuncu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç: “Sizlerin Dava Aşkına Dünya İnsanlığının İhtiyacı Var”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen Melikgazi İlçe Yönetim Toplantısı’na katıldı. Büyükkılıç, birliğe, beraberliğe vurgu yaptığı toplantıdaki konuşmasında AK Parti Teşkilatı’na seslenerek, “Sizlerin mesajına, sizlerin dava aşkına Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Kayseri’nin değil, Türkiye’nin değil, dünya insanlığının ihtiyacı var” dedi.

Büyükkılıç’tan Kardeş Şehir Misrata Heyetine Mehteranlı Coşkulu Karşılama

Misrata heyetini ağırlayan Başkan Büyükkılıç, kardeşlik ve dostluk hukukunu geliştireceklerini söylerken, Başkan Sigutri ise “Yüksek tecrübelerinizin bize ulaşmasını bekliyoruz. İnşallah bir gün Misrata da Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve şehri gibi örnek bir şehir olur” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kahraman Gaziyi Hastanede Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi gören P. Söz. Er İsmet Eraslan’ı ziyaret ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, ANDA Kayseri Ekibini Ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ANDA Arama Kurtarma Derneği Kayseri İl Temsilciliği üyelerini kabul etti.

Başsavcı Akın’dan Başkan Büyükkılıç’a “Veda” Ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, veda ziyaretleri gerçekleştiren Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın’ı makamında kabul etti.

Misrata Heyeti 3 Gün Boyunca Kayseri'de Temaslarda Bulunacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Libya’nın liman, serbest bölge ve yatırımlar şehri olan Misrata’dan 14 kişilik heyeti, “Kardeş Şehir” ilişkileri kapsamında Kayseri’de ağırlayacak. Yatırımcılarla da bir araya gelecek olan heyet, 3 gün boyunca sanayi, ticaret ve kültür alanında geziler ve incelemeler yapacak.

Başkan Büyükkılıç: “Her Yönü ile Dört Dörtlük Kavşak Açıldı”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz Caddesi ile Hulusi Akar Bulvarı üzerinde yapımı tamamlanan Kertmeler Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, kavşağı her yönü ile ‘dört dörtlük’ olarak nitelendirerek, “Kavşak düzenlememiz tamamlandı, şu anda trafiğe açıldı” dedi.

Kayseri Büyükşehir, Karadeniz’de Yaraları Sarıyor

Kayseri İtfaiyesi, gece yarısı bölgeye ulaşır ulaşmaz cansiparane bir şekilde çalışmalara katıldı.

Başkan Büyükkılıç: "Temmuz'da Kayseri Rüzgarı Estireceğiz"

Başkan Büyükkılıç, Avrupa’daki Türkler Kayseri Buluşması’nda Eypio, Yusuf Güney, İsmail Altunsaray, Murat Kekilli ve Baha gibi ünlü sanatçıların konser vereceğini duyurdu.

Büyükşehir’den Belediye Personeline “KVKK” Semineri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu eğitimi kapsamında belediye personelinin farkındalığını artırmak, yetkinliklerini geliştirerek, kurumsal gelişim planı işleyişe uygun bir program oluşturmak amacıyla hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

Kayseri Büyükşehir’den Karadeniz'deki Sel Bölgesine Personel ve Ekipman Desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz’de meydana gelen sel ve su baskınlarına yönelik çalışmalara destek olmak amacıyla 3 araç ve çeşitli ekipmanlar ile birlikte toplam 11 itfaiye personelini Karadeniz bölgesine gönderdi.

Başkan Büyükkılıç, Anadolu’da İlk ve Tek Olan Ar-Ge Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu

Et ve Et Ürünleri Ar-Ge Merkezi’ni inceleyen Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin şanına yakışır güzel bir Araştırma Merkezi’nin hayata geçirildiğini söyledi.

Kayseri Bilim Merkezi, Konya Bilimfest’te İlgi Odağı Oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Bilim Merkezi’nin, 9’uncusu düzenlenen Konya Bilimfest’teki standı ilgi odağı oldu.