Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde Organik Eğitim Başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, tarıma ve tarımsal eğitime verdiği önem doğrultusunda hayata geçirdiği proje ve eğitimlere yenisini ekliyor.

Başkan Büyükkılıç, Kariyer Günleri’ne Osman Ulubaş Fen Lisesi ile Devam Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kariyer Günleri kapsamında Osman Ulubaş Fen Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

KASKİ’den Yeşilhisar’a 11 Milyon 488 Bin TL’lik Yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında Yeşilhisar ilçesine 11 milyon 488 bin TL maliyetle altyapı yatırımı yapıldı.

Büyükşehir, 78 Mahalle Yolunu Ulaşıma Açtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 ilçede kapanan 78 mahalle yolunu ulaşıma açarken, kapalı kırsal mahalle yolu kalmadı.

Büyükkılıç: “Hızlı Trenimizin İhalesi Sonuçlandı”

Başkan Büyükkılıç, “Hızlı trenimizin ihalesi yapıldı ve sonuçlandı. Güçlü bir konsorsiyum açıklandı. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kayseri’de 2021’de Yerin Altından Tarih Fışkırdı, Büyükşehir Sahip Çıktı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, köklü geçmişiyle Türkiye’nin tarihi yapılar bakımından en zengin ve korunmuş yerleşim yerlerinden birisi olan kentin dört bir tarafında yaptığı kazı çalışmalarını sürdürürken, 2021 yılında yine adeta tarihin yeniden yazılacağı eserleri gün yüzüne çıkardı.

Başkan Büyükkılıç, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Olan Kaşıkçıoğlu’nu Tebrik Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı olan İrfan Kaşıkçıoğlu için düzenlenen veda programına katıldı. Büyükkılıç, “Sizler bizim için çok önemlisiniz, birer örneksiniz. Biz bir olursak, iri olursak, diri olursak ve hep beraber olursak bir anlam ifade ederiz” dedi.

Büyükşehir Ulaşım A.Ş. 2021’de 86 Milyon Yolcuya Hizmet Verdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet verdiği raylı sistemlerde faaliyet veren tramvay ve otobüs araçları ile 2021 yılında kat edilen 48 milyon 436 bin kilometrede toplam 86 milyon 913 bin 388 yolcu taşındı.

KASKİ’den Milletvekili Arık’ın İddialarına Cevap

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın önceki gün KASKİ çalışanları ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Esnaf Dostu Başkan Büyükkılıç, Kapı Kapı Esnafları Ziyaret Ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, esnaf ziyaretinde bulunarak, hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulundu.

Genç Dostu Büyükkılıç, Kariyer Günleri’nde Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘genç dostu belediye’ anlayışı ile düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında lise öğrencileri ile buluşmaya devam ediyor. Selçuklu Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Büyükkılıç, “Şehrimizdeki her türlü ortamı ve altyapıyı sizlere hazırlamak için çırpınıyoruz” dedi.

Büyükkılıç’tan Merkez Kütüphane’de “Saat Düzenlemesi” Talimatı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın verdiği talimatla kütüphaneler şehri Kayseri’de Merkez Halk Kütüphanesi, saat 00.00’a kadar kitapsever ve öğrencilere hizmet verecek.

Büyükşehir'den “Milli” Duyarlılık

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), milli bir duyarlılık göstererek, kursiyerlerinin ‘Kesişme: İyi ki Varsın Eren’ filmini izlemesini sağladı.

Büyükşehir KAYMEK, 2021’de 160 Bin Vatandaşa Dokundu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve eğitime ilişkin hizmetlerini yürüten Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) çeşitli mesleki eğitim kursları, sergiler, seminer ve etkinlikler ile 2021 yılında yapmış olduğu tüm hizmetlerinde toplam 161 bin 435 kişiye dokunarak vatandaşların gelişimine katkı sağladı.

Büyükkılıç, Ahde Vefa Programında Develi’de Kadınlarla Buluştu

Buluştu Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları’nın Develi’de gerçekleştirdiği ‘Ahde Vefa Programı’ dolayısıyla ilçeyi ziyaret ederek, partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Büyükkılıç, Kariyer Günleri’nde 300 Öğrenciyle Bir Araya Geldi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘Kariyer Günleri’ kapsamında Hacılar ilçesinde 300 öğrenciyle bir araya gelerek, tecrübelerini paylaştı.

Büyükkılıç’a Üniversite Öğrencilerinden “Çamaşırhane” Teşekkürü

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, alışveriş merkezlerinde gerçekleştirdiği ziyaret esnasında gençlerle bir araya gelirken, üniversite öğrencileri ücretsiz olarak verilen çamaşırhane hizmeti nedeniyle Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

KASKİ’den Develi’ye 7 Milyon 778 Bin TL'lik Yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında Develi ilçesine 7 Milyon 778 Bin TL maliyetli altyapı yatırımı yapıldı.

Başkan Büyükkılıç, Özel Tasarım Deri Aksesuarları Sergisi’nin Açılışına Katıldı

Eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile serginin açılışını gerçekleştiren Başkan Büyükkılıç, bu sergi ile hem kursiyerlerin meslek öğrendiğini hem de elde edilecek gelirle bütçelerine katkı sağladıklarını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir, 2021’de Kültür Sanatın Adresi Oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kültür etkinlikleri konusunda halka dokunan projelerle şehirdeki kültür faaliyetlerinin lokomotifi oldu. Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında hem geçmişine vefa hem de yetenekleri keşfetmek üzere 8 yarışma düzenlerken, birbirinden özel 14 farklı sergi açtı.