Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek, Kayseri için hizmete devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. Bakan Özhaseki, Büyükkılıç’ı tebrik ederek görevinde başarılar ve kolaylıklar temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Girişi önünde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi çiçeklerle karşılayan Başkan Büyükkılıç, Bakan Özhaseki’yi Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında ağırladı.

Bakan Özhaseki, Büyükkılıç’ın Halktan Güvenoyu Aldığını Belirtti

Gerçekleşen hayırlı olsun ziyaretinde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de seçimle birlikte yeni bir dönemin başladığını ifade etti. Bakan Özhaseki, bu dönemde de Başkan Büyükkılıç’ın Kayseri halkından bir kez daha güvenoyu aldığını, kendileri için koşturması, çalışması ve gayret etmesi için oy aldığını dile getirerek, işe başlarken ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Özhaseki, ülke için Kayseri için yaklaşık 30 yıldır süren bir mücadelesi olduğunu da kaydederek, bir günü bile boş geçmeyen, her ânından hayırlı işler düşünülüp yapılan hizmetle dolu bir 30 yıl olarak nitelediği hizmetlerine değindi.

Bakan Özhaseki, Kayseri tarihi ve gelişimine de değinerek, 30 yıl çalıştıkları bir ekip olduğunu, öncesine göre arada dağlar kadar fark olduğunu sözlerine ekleyerek şöyle konuştu:

“Bugün ticaret bu şehirde canlı, sanayi canlı, eğitimde 5 tane üniversitemiz var. Bütün okullarımız açık, yavrularımız eğitimlerini görüyorlar. Sağlıkta istediğimiz her türlü imkâna ulaşabiliyoruz. Kültürde, sanatta, sporda bu şehir en üstte olmanın mücadelesini veriyor. Bunların hepsi bir gayretin ürünü olarak ortaya çıkıyor. Cenab-ı Allah nice güzel hizmetler yapmayı da değerli başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımız nasip etsin.”

Seçimin bittiğini, geçimin başladığını paylaşarak şimdi geçim dönemi olduğunu aktaran Özhaseki, son olarak yeni hayaller ve hedefler ortaya koyacaklarını, herkesin tamamen mutlu, müreffeh olacağı ortam oluşturmaya çalışacaklarını ve Ankara’da bütün imkânlarını Kayseri için kullanmaya gayret edeceğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “İnşallah berekete vesile olursunuz, şeref verdiniz” ifadelerinde bulundu.

Bakan Özhaseki, günün anısına şeref defterini de imzalarken, Başkan Büyükkılıç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyet ile hatıra fotoğrafı çekindi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde Vali Gökmen Çiçek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Murat Cahid Cıngı da hazır bulundu.