Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2022 yılı Aralık ayında Sarıoğlan ve Akkışla’yı, 5 Aralık 2023’te Felahiye ve Özvatan’ı doğal gaz ile buluştururken, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde de doğal gaz çalışmaları için ilk adımı attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, son 1 yılda Kayseri’de 16 ilçenin doğal gaz bulunmayan 6 ilçesi olan Sarıoğlan, Akkışla, Felahiye, Özvatan, Sarız ve Pınarbaşı ilçelerinin de doğalgaza kavuşması için yoğun gayret gösterdi.

Bu kapsamda Sarıoğlan ve Akkışla ilçeleri 31 Aralık 2022 tarihinde doğal gaza kavuşurken, 5 Aralık 2023 tarihinde de Felahiye ve Özvatan ilçeleri doğal gaz ile buluşarak, ilk doğal gaz meşaleleri yandı.

Başkan Büyükkılıç, 10 Aralık 2023 tarihinde ise Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde de doğal gazın ilk adımı olan ‘Doğal gaz Altyapı Çalışması Başlangıç Töreni’ne katılırken, bir yıl içerisinde bu iki ilçeye de doğal gaz verilmesiyle kent genelinde doğal gazı bulunmayan ilçe kalmayacak.

Tüm ilçelere çevreci yakıt olan doğal gazı kazandırmak için gayret ettiklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Temiz ve çevreci yakıt olan doğalgazı, devletimiz, hükümetimiz tüm vatandaşlarımıza ulaştırmak için mücadele ediyor. Bizler de bu kaygı ile şehrimizdeki tüm ilçelerimize doğalgazın gelmesini sağlayacak gayretin içerisinde yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“ETAP ETAP GERÇEKLEŞEN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA TÜM İLÇELERİMİZİ DOĞAL GAZ İLE BULUŞTURUYORUZ”

Büyükkılıç, etap etap tüm ilçelere doğal gazı getirdiklerini ifade ederek, “16 ilçemizin hiçbirisini birbirinden ayırmıyor, ayrıştırmıyor, bağrımıza basıyoruz. Günün koşullarına uygun yaşam standartlarını yükseltmek adına, vatandaşların beklentisi olan doğal gaz konusundaki çalışmalar için özveri ve gayretle yoğun bir mesai harcadık. Hamdolsun etap etap gerçekleşen çalışmalar kapsamında tüm ilçelerimizi doğal gaz ile buluşturuyoruz” diye konuştu.

2022 yılında Sarıoğlan ve Akkışla’yı, 2023 yılında Felahiye ve Özvatan’ı doğal gaz ile buluştururken, 2024’te ise Sarız ve Pınarbaşı ilçelerinde doğal gaz ateşini yakacaklarını vurgulayan Büyükkılıç, “Bu sayede Pınarbaşı ilçemize 110 kilometrelik hat yapıp, 9 mahalleye doğal gaz getireceğiz. İlk aşamada 1800 vatandaşı doğal gaz ile buluşturmayı hedefliyoruz. Sarız’da ise 70 kilometrelik doğal gaz dağıtım hattını çekip, 6 mahalleye, ilk etapta 900 haneyi doğal gaza kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin de ortağı olduğu Kayserigaz, 5 yıldır Kayseri’de 2 bin kilometreden fazla hat yapıp, 650 binden fazla aboneye hizmet vererek, vatandaşlara keyifli, konforlu, ekonomik, güvenli doğal gaz sunuyor.