Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin’i ziyaret ederek, ilçede yapılacak yatırımları değerlendirirken, ayrıca Tomarzalı vatandaşlara deprem bölgesine gereken desteği verdikleri için teşekkür etti.

İlçe ziyaretleri kapsamında Tomarza’ya giden Başkan Büyükkılıç, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin’i makamında ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, Tomarza ilçesinin deprem bölgesine yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ederek, “Cenab-ı Allah hepinizden razı olsun. Değerli ilçe başkanımız, belediye başkanımız, kıymetli ekibi, mesai arkadaşlarımız her zamanki sıcaklığınızla, bizlere olan dualarınızla bizleri karşıladınız. Biz de hem bu deprem sürecinde hem geçmiş olsun diyelim hem de kendi ölçeğinizde imkânlarınızı fazlasıyla zorlayarak deprem bölgesine en çok hizmet eden ilçelerimizden biri oldunuz, sizin şahsınızda değerli Tomarzalı canlarımızı, dostlarımızı, hayırseverlerimizi, ekiplerimizi tebrik ediyor, her biriniz birer kahramansınız, alnınızdan öpüyorum” dedi.

Büyükkılıç, Kayseri’nin, ilçeleriyle, merkeziyle, altyapı kuruluşlarıyla adeta destanlar yazdığını, üzerine düşeni yaparak, her yerde konuşulduğunu vurguladı.

“HEP KOŞTUK, KOŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

2023 yılını hizmetler açısından nasıl en verimli şekilde geçiririz kaygısıyla hareket ettiklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “2023’te beklentiler var, hizmetler yapılacak, inşallah 2023’ü de en verimli şekilde nasıl geçiririzin kaygısıyla hareket ediyoruz. Bizim felsefemizde gece gündüz, vatandaşımıza verdiğimiz sözleri yerine getirme, onlara layık olma, Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı, dava arkadaşı olarak bu millet için ötekileştirmeden, ayrıştırmadan önce insan, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ mantığıyla hep koştuk, koşmaya devam ediyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de devam edeceğimizi buradan paylaşıyor, tekrar teşekkür ediyorum. Tomarza’mızın güzel insanlarına sizlerin şahsında sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

ŞAHİN’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin ise Başkan Büyükkılıç’a her zaman desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş merkezli depremde kamuoyunda ne kadar yüzyılın afeti diye bahsedilse de uzmanların söylediklerine göre 400-500 yılın afeti diye ifade ediliyor. 6-7 defa deprem bölgesine giden bir kardeşiniz olarak oraya her gittiğimde oralarda yaraların sarılması anlamında, oralardaki hayatın yeniden normalleşmesi anlamında her gittiğimde biraz daha taşların yerine oturduğunu, biraz daha düzene girdiğini gördük. Tabi bu ziyaretlerimizde orada yaşayan vatandaşlarımız olsun, gerek oraya dışarı şehirlerden gelen vatandaşlar tarafından, hayırseverler, yardımseverler, gönüllüler tarafından Kayseri’mizden orda övgü dolu sözlerle bahsetmeleri, o ruhumuzun gıdası olan duaların içerisinde Kayseri’mizin anılması, bu sebeple içerisinde o güzel duaların bizim de olmamız bizi de ayrıca mutlu etti. Tabi bu güzel duaların içerisinde yer almamızı sağlayan başta Memduh Başkan ve siz kıymetli ekiplerisiniz. Bu anlamda, oradaki çalışmalarınızdan dolayı, oradaki yapılan çalışmalarınızdaki tablodan dolayı her birinize ben de ayrı ayrı, şahsım ve ilçemiz adına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, varlığınız daim olsun. Allah bir daha bu ülkeye böyle afetler yaşatmasın.”

Başkan Büyükkılıç’a Tomarza ziyaretinde Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, genel müdürler ve daire başkanları da eşlik etti.