Sadece Kayseri'nin değil Türkiye'nin en büyük dönüşüm projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili halkın görüşü alınmaya devam ediyor

Sadece Kayseri'nin değil Türkiye'nin en büyük dönüşüm projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili halkın görüşü alınmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan üç proje arasından yapılan seçime AK Parti Kadın Kolları üyeleri de katıldı. Projeyle ilgili açıklamalar yapan Başkan Çelik, uygulanacak olan projeyi halkın seçeceğini söyledi.

AK Parti Kadın Kolları üyeleri Büyükşehir Belediyesi binasına gelerek Sahabiye Projesi için oy kullandı. Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar ve kadın kolları üyelerine Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılan üç projeyle ilgili bilgi verildi.

Bu sırada Başkan Mustafa Çelik de projelerin bulunduğu alana gelerek kadın kolları üyelerine Sahabiye Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uygulanacak olan projenin halkın oylarıyla seçileceğini ifade eden Başkan Çelik, "Hazırladığımız her üç projede de ulaşım, otopark, tarihi eserlerin korunması, ofis-konut dengesinin sağlanması gibi unsurların hepsi de dikkate alındı. Kamuoyunun anket soncu doğrultusunda proje seçilecek. Bu projeler mimari projeler. Üzerinde mühendislerimiz de çalışacak" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, projeye bakmaya gelen Sahabiyeli vatandaşların da sorularını cevapladı.

Sahabiye Projesiyle ilgili detaylı bilgilendirilen AK Parti Kadın Kolları üyeleri daha sonra üç proje arasından beğendikleri projeye oy kullandılar. Sahabiye Projesi için Ocak ayı sonuna kadar oylama süreci devam edecek.