Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KAYMEK kursiyerlerinden İlmiye Büyüksimitçi tarafından hazırlanan kişisel resim sergisinin açılışını yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KAYMEK kursiyerlerinden İlmiye Büyüksimitçi tarafından hazırlanan kişisel resim sergisinin açılışını yaptı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve KAYSO Başkanı Mustafa Boydak'ın yanısıra çok sayıda davetlinin katılımıyla Kayseri Park AVM'de açılan sergide konuşan Başkan Çelik, KAYMEK'in önemine değinerek, "Evde oturan hanımlarımızı ekran karşısından, sanal alemden çekip gerçek hayata alalım istiyoruz. Bir şeylerle uğraştıralım, bir alanda kendilerini geliştirsinler diye düşünüyoruz. KAYMEK kurslarımız bu anlamda yaptığımız önemli işlerden birisi. İlmiye Hanım da, Allah vergisi yeteneğinin üstüne KAYMEK'ten aldığı tecrübeyi ekleyince ortaya böyle güzel eserler çıkmış. Bütün hanımlarımıza özellikle tavsiye ediyorum, mutlaka sanatın bir dalı ile meşgul olsunlar. Resim yapabilerler, müzikle uğraşabilirler. Bu, hem evlatlarını yetiştirirken çok daha verimli olur hem de zamanlarını boşu boşuna öldürmemiş olurlar. İlmiye Hanım'a bu güzel eserleri ortaya çıkardığı için teşekkür ediyorum" dedi.

32 yağlıboya eserin yer aldığı sergi, 18 Şubat Çarşamba günü akşamına kadar Kayseri Park AVM'de ücretsiz olarak gezilebilir.