Büyükşehir Belediyesi tarımsal kalkınmaya destek vermek için çiftçilerin ihtiyaç duyduğu 53 adet araç aldı

Büyükşehir Belediyesi tarımsal kalkınmaya destek vermek için çiftçilerin ihtiyaç duyduğu 53 adet araç aldı. Araçlar önümüzdeki günlerde ilçelere dağıtılacak ve Ziraat Odaları vasıtasıyla tüm çiftçilere kullandırılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, taş toplama makinesi, gübre dağıtma makinesi, sabit ve hareketli selektörler, goble gibi araçların çiftçilerimize büyük kolaylık sağlayacağını söyledi.

İlçelerimizde kalkınmanın sağlanması için alt ve üst yapıda yatırım atağı başlatan Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmaya destek verecek önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Çiftçilerin ihtiyaç duyduğu; ancak yüksek maliyetler nedeniyle alamadıkları araçları Büyükşehir Belediyesi temin etti. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından temin edilen ve yaklaşık maliyetleri 2 milyon TL'yi bulan 53 araç önümüzdeki günlerde ilçelere dağıtılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçelerimizde kalkınmanın sağlanması için toplam maliyeti 250 milyon TL'yi bulan çok ciddi bir yatırım hamlesi başlattıklarını belirterek, her ilçenin alt ve üst yapısında önemli projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Yatırımların aynı hızla önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini ifade eden Başkan Çelik, "Bu arada ilçelerimiz ve bağlı mahallelerde ziraatın gelişmesine yönelik de çalışmalarımız var. Topraklarımızın veriminin artırılması ve çiftçilerimizin daha fazla ürün alması için gerekli olan bazı makineler var. Bunları maliyetleri yüksek olması nedeniyle hemşehrilerimiz alamıyordu. Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm makineleri temin ettik. Ziraat Odaları vasıtasıyla tüm çiftçilerimiz bu araçları kullanabilecek. Çiftçilerimize çok büyük bir rahatlama getirecek olan bu hizmetin tüm ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin çiftçiler için almış olduğu, önümüzdeki günlerde dağıtımı yapılacak olan araçlar şunlar:

15 Adet Katı Gübre Dağıtma Makinası

7 Adet Ağır Tip Goble Makinası(22 Diskli)

6 Adet Ağır Tip Goble Makinası(24 Diskli)

10 Adet Taş Toplama Makinası

6 Adet Sabit Tip Sellektör9 Adet Seyyar Tip Sellektör