Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçelere yapılan ve yapılmakta olan yatırımlarla ilgili bürokratları ile uzun süreli bir toplantı yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçelere yapılan ve yapılmakta olan yatırımlarla ilgili bürokratları ile uzun süreli bir toplantı yaptı.

Toplantıda bugüne kadar ilçeler ve bağlı mahallelerden muhtarlar ya da farklı kanallarla gelen talepler doğrultusunda yapılan yatırımlar tek tek ele alındı. Başkan Çelik, gelen taleplerin yüzde 90'ının gerçekleştirildiğini söyledi. Çelik, ayrıca ilçelerde tarımın gelişmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak 60 iş makinesi alındığını ve köylerimize dağıtılacağını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bürokratlarıyla yaptığı toplantıda ilçelere yönelik hizmetlerin hangi noktaya geldiğini masaya yatırdı. İlgili daire başkanlıklarının yapmış olduğu hizmet ve yatırımları tek tek ele alan Başkan Çelik, ilçeler ve bağlı mahallelerden gelen taleplerin yüzde 90'ını karşıladıklarını belirtti. Mayıs ayı içinde tüm muhtarları ilçe ilçe toplayıp talepleri aldıklarını hatırlatan Başkan çelik, "Bu taleplerin farklı kanallarla tekrar teyitlerini alarak masaya yatırdık. Bir program dahilinde tüm ilçelerimizde KASKİ, Kırsal Hizmetler, Fen İşleri, Yapı İşleri ve Ulaşım Daire Başkanlıklarımız ile KÇETAŞ olarak çalıştık ve bu talepleri giderdik. Bu taleplerin yüzde 90'ına yakınını karşılamış durumdayız. KASKİ, içme suyu, kanalizasyon ve diğer hizmetleri gerçekleştirdi. Hatta 4-5 haneli köylerde bile içme suyu şebekemiz çalışır durumda. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız mahallelerin ihtiyacı olan mezarlıklar, meydan düzenlemeleri, yol, kaldırım, asfalt, köy ulaşımı ile ilgili taleplerin hemen hemen tamamını bu sezonda yapmış durumda. Bu arada bizim tarımla uğraşan hemşehrilerimize bir hediyemiz olacağını belirtmiştik. Tek tek vatandaşların alamadıkları makineleri Büyükşehir olarak temin ettik. Ziraat odaları vasıtasıyla bu makineleri mahallelerimize hediye edeceğiz. Taş toplama makinesi, gübre dağıtma makinesi, sabit ve hareketli selektörler, goble, cenaze aracı gibi 60 civarında aracı temin ettik. Önümüzdeki günlerde dağıtımlarını yapacağız. Ayrıca Ulaşım Daire Başkanlığına gelen talepler vardı. Başta Banliyö olmak üzere ilçelerimize ulaşımı ciddi anlamda rahatlatacak projelerimiz ilerde uygulamaya girecek; ancak kısa sürede mevcut imkanlarda iyileştirmeler yaptık. Fen İşleri ve Yapı İşleri Daire Başkanlıklarımızın da yaptığı kadın ve gençlik merkezleri, pazar yerleri, meydan düzenlemeleri, parklar gibi çalışmaların bir kısmı bitmek üzere. Ayrıca, aydınlatmayla ilgili sorunları da giderdik. Tüm bu çalışmalarda gelinen son noktayı bir kez daha ele aldık. Önümüzdeki günlerde tek tek tüm ilçelere giderek yine muhtarlarımızla beraber olacağız ve yaptıklarımızı halkımızla paylaşacağız" diye konuştu.