Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesinde hizmet veren KAYMEK, yeni dönem öncesi hizmet içi eğitim semineri düzenledi

Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesinde hizmet veren KAYMEK, yeni dönem öncesi hizmet içi eğitim semineri düzenledi. Gün boyu süren seminerde eğitimcilere nasıl daha eğitim verilebileceğine ilişkin bilgiler aktarıldı.

KAYMEK tarafından düzenlenen 'Eğitimcinin Eğitimi' seminerine Eğitmen ve Danışman Ramazan Varol katıldı. Seminerle ilgili açıklamalar yapan KAYMEK Müdiresi Mürşide Gonca Aslan, başarıyla geçen bir dönem için KAYMEK mensuplarına teşekkür etti ve yeni dönemin hayırlı olmasını diledi. Aslan, hizmet içi eğitimleri sürekli hale getirdiklerini de dile getirerek eğitimin önemine vurgu yaptı.

Seminere eğitmen olarak katılan Ramazan Varol ise sözlerine öğrenmenin mümkün olabilmesi için gerekli olan ilk unsuru dile getirerek başladı. Bir insanın kendisini geliştirmesi ya da eğitmesi için öncelikle insanın kendisini kabul etmesi gerektiğini ifade eden Varol, "İnsanlar bu anlamda bilgisayar gibidir. Dosya açılmadan hiçbir zaman insanlara bir şey öğretemezseniz. Bilgiyi ön hazırlık yapmadan ezber gibi verirseniz karşınızdaki 'ben onu zaten biliyorum' yaklaşımı gösterir" şeklinde konuştu.