1/50.000 bin ölçekli Kayseri İl Bütünü Çevre Düzeni Planı ve 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı, Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen bir toplantıyla masaya yatırıldı

1/50.000 bin ölçekli Kayseri İl Bütünü Çevre Düzeni Planı ve 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı, Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen bir toplantıyla masaya yatırıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Kent Konseyi Başkanı Hakan Mahiroğlu'nun yanısıra ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve ilçe belediyelerinin imar ve şehircilikle ilgili görevlilerinin katıldığı toplantıda Doğukan İmar yetkililerinden Nadir Doğan tarafından bilgiler sunuldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ayşe Önder, 2136 km² olan Büyükşehir Belediyesi sınırlarının 17 bin 138 km²'ye çıktığına dikkat çekerek, "Kendini sürekli yenileyen, çağdaş şehircilik anlayışı ile şehrin imar yönünden gelişimini sağlıklı ve planlı şekilde düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, büyüyen ve tüm il sınırlarını kapsayan imar yetkisine dayalı olarak şehri bir bütün halinde planlama amacındadır. 30 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin sınırları 2136 km²'den 17 bin 138 km²ye çıktı. 1/50.000 ölçekli Kayseri İl Bütünü Çevre Düzeni Planı ve 1/25.000'lik Nazım İmar Planı ile şehrin imar yönünden geleceğini düzenli ve planlı hale getirmek istiyoruz" dedi.

Programda daha sonra Planı Müellifi Doğukan İmar yetkilisi Nadir Doğan ve diğer uzmanlar tarafından hazırlanan sunumlar anlatıldı.