Türkiye'yi büyük üzüntüye boğan Özgecan Aslan cinayetine Kayseri Kent Konseyi Kadın Meclisi de sessiz kalmadı. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Neşe Yılmaz Bakır, canilere hak ettikleri cezanın verilmesi gerektiğini söyledi

Türkiye'yi büyük üzüntüye boğan Özgecan Aslan cinayetine Kayseri Kent Konseyi Kadın Meclisi de sessiz kalmadı. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Neşe Yılmaz Bakır, canilere hak ettikleri cezanın verilmesi gerektiğini söyledi.

Özgecan Aslan cinayetine ilişkin bir açıklama yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Neşe Yılmaz Bakır suç ve şiddetten arındırılmış emin ve güvenli bir kentte yaşamanın temel "Kentli Hakkı" olduğunu söyledi. Erkekten önce insan olmayı bile beceremeyenler nedeniyle pek çok kadın ve çocuğun bu haktan mahrum bırakıldığını vurgulayan Bakır, "Vahşet karşısında kanımız dondu. Kalbimiz dayanmadı. Bu olay ile bir kere daha görüyoruz ki kadına karşı şiddet artık 'Kadına Karşı Vahşet' boyutuna ulaşmıştır. Pek çok vakada olduğu gibi bu canilerin de mahkemelerde mini etekten tahrik indirimi, rızası var indirimi, mahkemedeki uslu davranışlarından iyi hal indirimi, cezaevinde uslu duruşundan ceza indirimi gibi konulara yer verilmeden hak ettiği cezayı bulmaları sağlanmalıdır. Kadın düşmanlığı ile atılan her adımın karşısında yine kadınlar duracak, takipçisi olacaktır. Vicdanlarda derin bir iz bırakan bu korkunç olay nedeniyle Özgecan'ın ailesinin ve bizlerin başı sağolsun" dedi.