Başkan Çelik, Erciyes’in sezon açılış programına katıldı

Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden biri haline Erciyes yeni sezonu açtı. Sezon açılış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes’teki pistlerin daha mükemmel olması için geliştirdikleri bir modelle kar ezme makinası (snowtrack) filosunu genişlettiklerini belirtti.

Türkiye’deki diğer kayak merkezlerinde kayak yapma imkanı yokken karlama üniteleri sayesinde kayak sezonunu daha erken açan Erciyes, filli açılışın ardından resmi açılışını da yaptı. Açılış programına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. Kar yağışı ve tipi altında gerçekleşen açılış programında kayakçılar ellerinde meşaleler ve maytaplarla kayarak renkli görüntüler oluşturdular.

Sezon açılış programına Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı ile katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kayakçıları tebrik ederken kayakçılar da Erciyes’e yapılan yatırımlar nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür ettiler.

“PİSTLERİN STANDARTI YÜKSELTİLDİ”

Sezon açılışı nedeniyle bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çelik, Erciyes’te kar yağışının başlamasıyla pistlerin tamamının açıldığını ve kayak yapılabilir durumda olduğunu söyledi. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir modele de değinen Başkan Çelik “Araç kiralama modelinde olduğu gibi kar ezme makinalarında da kiralama modeliyle yeni bir yöntem geliştirdik. Avrupa’da konusunda uzman tüm firmaları araştırdık ve firmalardan birisinden hizmet alımı ile 6 adet daha kar ezme makinası getirdik. 11 kar ezme makinası ile pistlerin düzenlemesini yapacağız. Çok iyi pistiniz veya mekanik tesisiniz olabilir; ama kar ezme makinanız yeterli değilse pistler kayakçılar açısından yeterli olmuyordu. Biz filomuza 6 araç daha ilave ederek toplam 11 araçla pistleri kayakçıların istediği standartlara getirmiş olacağız” dedi.

Erciyes’in sezon açılış programında havai fişek gösterileri de yapıldı.