Ünlü oyuncu, yönetmen ve başdramaturg Semih Sergen, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşide tiyatroya gönül vermiş gençlerle buluştu

Ünlü oyuncu, yönetmen ve başdramaturg Semih Sergen, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşide tiyatroya gönül vermiş gençlerle buluştu.

Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen program için Kayseri'ye gelen ve Belediye Konservatuarı Tiyatro Salonu'nda öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştiren Semih Sergen, tecrübelerini paylaşarak tiyatroya ilgi duyan gençlere yol gösterici öğütlerde bulundu.

Programla ilgili kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, tiyatroya ayrı bir önem verdiklerini belirterek, "Yıl içerisinde Ekim'den Mayıs'a kadar her cuma büyüklere, hafta sonu da çocuklara yönelik ücretsiz oyunlar sahneliyoruz. Ayrıca Tiyatro Festivali'nin bu yıl onuncusunu gerçekleştireceğiz. Sanatın doğup büyüdüğü bu topraklarda, Anadolu'nun göbeğinde, uluslararası alanda düzenlenen ilk ve tek festival olma özelliğini koruyor. Tiyatro faaliyetlerimiz geçen yıl dört ödül birden aldı. Bu da bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Bugün de burada, Dünya Tiyatrolar Günü'nü hep birlikte kutlayalım ve gençlerimizi sizlerle buluşturup engin tecrübelerinizden yararlandıralım istedik" dedi.