Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’de ulaşımı rahatlatacak olan alt geçit ihalelerini bir bir yapmaya devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’de ulaşımı rahatlatacak olan alt geçit ihalelerini bir bir yapmaya devam ediyor. 28 Temmuz Cuma günü Kocasinan Bulvarı’nda iki kavşağı kapsayan alt geçidin ihalesi yapılacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in ulaşım yılı ilan ettiği 2017 yılında, Kayseri için önemli ulaşım projelerinin yapımına ardı ardına başlanıyor. Kocasinan Bulvarı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na yapılacak olan alt geçitlerin bir kısmının ihaleleri tamamlanarak yapımına başlandı. Bu ay yeni bir alt geçidin daha ihalesi yapılacak.
Kocasinan Bulvarı’ndaki trafiği kesintisiz hale getirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, Fuzuli Kavşağı alt geçit ihalesinin ardından Tuna ve 30 Ağustos Kavşaklarına yapılacak alt geçidin ihalesini gerçekleştirecek. İhale 28 Temmuz Cuma günü saat 09.30’da yapılacak.
Büyükşehir Belediyesi’nin Tuna ve 30 Ağustos Kavşağı için uygulayacağı proje ile her iki kavşak birlikte alttan geçilecek. Karayolları, Hastane, İstasyon ve Nato Kavşağı’na yaptığı projelerle trafiği bu bölgelerde kesintisiz hale getiren Büyükşehir Belediyesi, Fuzuli, Tuna ve 30 Ağustos kavşaklarında yapılacak projelerle de Kocasinan Bulvarı’nı kesintisiz akan bir cadde haline getirecek.