Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte kamu kurum, kuruluşlarını ve polis kontrol noktalarını ziyaret ederek, hem denetimleri ve çalışmaları yerinde inceledi, hem de görevlilerin 2022 yılını tebrik etti. Heyet, Kayseri İtfaiyesi ziyaretinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Antalya Gündoğmuş Kaymakamlığı tarafından gönderilen Teşekkür Belgesi’ni, itfaiye ekiplerine takdim etti.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, görevli personellerin hem moral hem de yeni yıllarını kutlamak amacıyla, yol kontrol noktalarını, Erkilet Şehit İlhan Odabaşı Polis Merkezi’ni, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni, Erkilet Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İLK OLARAK YOL KONTROLÜ YAPAN GÖREVLİLERE ZİYARET

İlk olarak heyet ile birlikte Kayseri-Sivas Yolu Kontrol Noktası ve Kayseri-Malatya Yolu Kontrol Noktası’nı ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, burada araç sürücüleri ve ailelerin de yeni yıllarını kutladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada sağlıklı, huzurlu ve hayırlı nice yıllar dilerken, Vali Şehmus Günaydın da, 2022 yılının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Biz Kayseri olarak 2021 yılında gerek siyasetçilerimiz, belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, vatandaşlarımız ve basın mensuplarımızın katkılarıyla başarılı bir yıl geçirdiğimizi düşünüyoruz. Üretimde, istihdamda, ihracatta birçok alanda önemli alanlarda başarılara imza attık. Bu performansımızın 2022 yılında artarak devam etmesini bekliyoruz. Turizm alanında da gerek Turizm Bakanlığımızın gerekse Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu yatırımlarla önemli bir yılı geride bırakıyoruz” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ise Türkiye’nin sağlık alanında devrim niteliğinde çalışmalar yaptığını, Erciyes Üniversitesi’ndeki ortaya konulan Türkovac aşısı ile gurur duyduklarını ifade etti.

KENTİN HUZUR VE GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAN POLİSLERE ZİYARET

Kontrol noktalarının ardından protokol, Erkilet Şehit İlhan Odabaşı Polis Merkezi’ne geçti. Polis ekiplerine yeni yıl dileklerini ileten Başkan Büyükkılıç, vatandaşların huzur ve güvenliği için mücadele eden ekiplere teşekkürlerini iletti.

PANDEMİDE EN ÖN SAFTA MÜCADELE EDEN SAĞLIK PERSONELİ DE UNUTULMADI

Heyet, polis ekiplerinin yeni yılını kutladıktan sonra, pandemi sürecinde en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarını ziyaret etti. 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret ederek, yeni yıla çalışarak giren sağlık personeline kolaylıklar dileyen Büyükkılıç, yapılan çalışmalar hakkında ekiplerden bilgiler aldı.

KAHRAMAN ASKERLERE YENİ YIL ZİYARETİ

Fedakâr sağlık ekiplerine kolaylıklar dileyen Başkan Büyükkılıç, daha sonra Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile birlikte Erkilet Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret ederek görevi başındaki kahraman askerlerin yeni yılını tebrik etti.

KAYSERİ İTFAİYESİNE BAKAN SOYLU’DAN TEŞEKKÜR BELGESİ  

Jandarma ekiplerinin yeni yılı kutlandıktan sonra, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na geçildi. Heyet, burada çalışmalar hakkında itfaiye yetkililerinden bilgi aldı. Vali Günaydın burada yaptığı açıklamada, yangın olaylarında fedakârca çalışan itfaiye ekibini tebrik ederek, “Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyoruz, itfaiye teşkilatına çok güzel destek ve katkı vermişler. Makine ve tesisat anlamında da çok güzel ekipmanlar sağlamışlar. Sizlerin de üstün gayret ve çabasıyla orman yangınlarına müdahalede bizler de Kayseri olarak destek, katkı verdik. Bu çalışmalarımızdan dolayı Sayın Bakanımızın göndermiş olduğu teşekkür belgesi, ayrıca Gündoğmuş Kaymakamımızın göndermiş olduğu belgeler burada, sizlere takdim ediyoruz” diye konuştu.

“KAYSERİ İTFAİYESİ, BİZİM YÜK AKIMIZ, GURUR KAYNAĞIMIZ”

Başkan Büyükkılıç da, “Kayseri İtfaiyesi, bizim yük akımız, gurur kaynağımız, her birine ayrı ayrı tebrik ediyorum. Ayrıca 36 yavrumuzu, canımızı gerek itfaiye Meslek Lisesi, gerekse Meslek Yüksekokulu mezunu olarak bünyemize kattık, kadromuz daha dinamik hale geldi. İnşallah onları da yetiştirip, deneyimli hale getirecekler” dedi. Konuşmaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Antalya Gündoğmuş Kaymakamlığı tarafından gönderilen Teşekkür Belgesi, itfaiye ekiplerine takdim edildi.

BASIN VE ZABITA EKİPLERİNE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç, ayrıca basın mensupları ve zabıta ekiplerine de teşekkür ederek, görevlerinde başarılar dileyip, yeni yıllarını kutladı.