?Başkan Çelik, 18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Çanakkale’nin sadece Türk tarihinin değil dünya tarihinin en büyük destanlarından birisi olduğunu söyledi ve böyle bir mirası bize bırakan ecdadımıza şükranlarını sunduğunu belirtti. Türk milletinin dün olduğu gibi bugün de her türlü saldırıdan zaferle çıkacağını vurgulayan Başkan Çelik, vatanını namusu sayan ve namusu için seve seve canını veren bir milleti hiçbir gücün yıkamayacağını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 102 yıl önce Çanakkale’de bir destan yazıldığını belirtti ve bu zaferi kanları ve canlarıyla kazanan ecdadımızı rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

Çanakkale destanının birlik ve beraberlik ruhuyla yazıldığını vurgulayan Başkan Çelik, “Çanakkale'de Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, muhaciri, Arap’ı olmak üzere bu vatanda yaşayan herkes bağımsızlığımız için omuz omuza mücadele etti ve şahadet mertebesine ulaştı. Çünkü, ecdadımız bu toprakları vatan, vatanını da namus bildi.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un;
'Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda
Canı cananı bütün varımı alsın da Hüda
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda'
mısralarıyla ifade ettiği gibi vatanı için canını seve seve feda eden ecdadımız bizlere şehit kanlarıyla sulanmış bir vatan bıraktı” dedi. 102 yıl önce Çanakkale’de gördüğümüz ruhun Türk milletinde kaybolmadığını ve bu ruhla 15 Temmuz 2016’da büyük bir zaferin daha kazanıldığını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Dün olduğu gibi bugün de farklı senaryolarla ülkemizi zayıf düşürmeye, yok etmeye çalışan şer odakları var. Ancak hangi senaryo oynanırsa oynansın, karşımızda hangi güçler yer alırsa alsın kaybeden ülkemiz değil onlar olacaktır. Çünkü, bir asır önce Çanakkale’de, bir yıl önce 15 Temmuz’da gösterdiğimiz gibi vatanı için ölüme seve seve giden ve her daim gidecek olan aziz bir milletin mensuplarıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale’de ya da vatanın bir başka köşesinde can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.