HACI RUKİYE GAZİOĞLU HUZUREVİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı olan, 2002 yılında hizmete giren Hacı Rukiye Gazi Oğlu Huzurevi tek blok, üç kısımdan oluşmaktadır. Bay, bayan ve evli çiftler bölümünden oluşan binamız 200 kişilik kapasitededir. Huzurevimizde bütün odalarımız ikişer kişilik, balkonlu ve banyoludur. Türk hamamı, berber, mescit, oturma salonları, her katta televizyon odası, el becerilerini geliştirmek için atölye, hobi odaları, hobi bahçesi ve yürüme rampaları bulunmaktadır. Sosyal ve/veya ekonomik yoksunluk içerisinde olan yaşlıların huzurevinde yaşamlarını mutlu, huzurlu ve modern bir ortamda geçirmelerine imkân sağlanmaktadır. 


Kayseri Belediyesi


Kayseri Belediyesi


Kayseri Belediyesi


Kayseri Belediyesi
Şube Müdürü, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, hemşire, evrak kalem, berber, çaycı, bahçıvan, danışma görevlisi, şoför ve temizlik elemanları ile 24 saat 365 gün kesintisiz hizmet verilmektedir.

 Kayseri Belediyesi


Kayseri Belediyesi
Yaşlı sakinlerimizin ilaç, tansiyon, pansuman vb. takipleri hemşireler tarafından takip edilmekte olup diğer sağlık problemlerinde aile hekimi haftada bir gün huzurevimizde, ihtiyaç halinde Sağlık Ocağında hizmet vererek sakinlerimizin sağlık kontrolleri ve muayeneleri yapılmaktadır. Gerekli acil durumlarda yaşlı sakinlerimiz ilgili hastanelere sevk edilmektedir. 

Kayseri Belediyesi


Kayseri Belediyesi

Yaşlı sakinlerimiz için kuruluş içerisinde etkinlik ve faaliyetler düzenlenerek aktif yaşlanma süreci yaşayabilmelerine imkân sunulmakta şehir içi gezi ve etkinlikler düzenlenerek dinamik yapıları korunmaya çalışılmaktadır. Kayseri Belediyesi


Kayseri Belediyesi

 


Kayseri Belediyesi


Kayseri Belediyesi

Huzurevi Kabul Şartlarımız

1. 60 yaş ve üzeri yaşlarda olmak,

2. Kimsesiz (bakımını üstlenecek 1.dereceden yakınlarının olmaması) ve ekonomik olarak yoksunluk içerisinde olmak,

3. En az 1 yıldır Kayseri’de ikamet ediyor olmak (*),

 4. Kendi gereksinimlerini karşılamasını engelleyici bir rahatsızlığı bulunmamak, yeme, içme, banyo, tuvalet ve özbakım gibi günlük yaşam etkinliklerini bağımsız olarak yapabilecek durumda olmak (**),

5. Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmak,

6. Sürekli tıbbi tedavi gerektiren kronik ve bulaşıcı hastalığı olmamak (***),

7. Uyuşturucu madde ya da alkol bağımlısı olmamak,8. Sosyal ve/veya ekonomik yoksunluk içinde bulunduğu sosyal inceleme raporu ile saptanmış olmak.

(*) İl dışı müracaatlar ikamet ettiği ilde Huzurevi bulunmaması veya kapasitesinin dolu olduğunu gösteren belge olması ve huzurevinde yer olması halinde müracaatı alınabilir.

(**) Heyet Raporunun karar bölümünde “Günlük ihtiyaçlarını bağımsız karşılıyor olmak ve Huzurevine girmesinde sakınca yoktur” ibaresi yer almalıdır.

 (***) Sürekli diyaliz hastası, sürekli kemoterapi gören CA hastaları, sürekli bakım ve rehabilitasyona ihtiyacı olan müracaatçılar kabul edilmeyecektir.


Kayseri Belediyesi

 


Kayseri Belediyesi

Başvuruda Gereken Evraklar

1. Dilekçe

2. T.C Kimlik No Beyanı

3. Gelir Durumunu Gösterir Belge Örnekleri

4. Tam teşekküllü Devlet hastanesi veya şehir hastanesinden alınacak heyet Raporu (*)

5. Covid-19 aşılarının (İnaktif aşı 3 doz, MRNA aşısı 2 doz) da yapıldığını gösteren belge ve aşıların tamamının yapıldıktan sonra da 15 günlük sürenin geçmiş olması, 

6. Kabul esnasında son 48 saat içerisinde yapılmış Covid-19 PCR negatif (-) test sonucu,

7. Aile Toplum Kağıdı,

8. İkametgah Kaydı,

9. Tapu Kaydı