2008 yılında hizmete açılan, 20.000 m² toplam alan üzerine kurulu 7.200 kişi kapasiteli Türkiye’nin ikinci büyük kongre salonuna sahip olan merkezimizde her türlü salon sporu yapılabilmektedir. Bina zemin katında çok amaçlı spor sahası, aerobik, güreş, judo, squash, masa tenisi gibi ferdi sporların yapılabileceği 10 adet salon, kafeterya, idari ofisler, sporcu soyunma, ısınma ve hakem odaları, duşlar ve wc’ler bulunmaktadır.

Ayrıca; birinci katta, biri 200 diğeri 300 kişilik 2 adet konferans salonu ve kafeterya bulunmaktadır. Bu salonlarda; konserler, parti kongreleri, bilimsel toplantılar, sergiler gibi sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirilmektedir. İkinci katta, çelik taşıyıcılı balkon ve büfeler yer almaktadır. Üçüncü katta ise basın ve VİP locaları bulunmaktadır.

Boks, Güreş, Aerobik, Masa tenisi, Judo, Tekvando ve Jimnastik salonları mevcuttur.

Kongre Merkezimizde Basketbol Turnuvaları, Satranç, Genel Kurullar, Şenlikler, Sergiler, Kura çekilişleri, Yardım Toplantıları v.b. faaliyet gerçekleştirilmektedir.


Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi

Kayseri Belediyesi


Bunun yanında, FIBA, Türkiye Basketbol Federasyonu ve 2010 Organizasyon Komitesi ortaklaşa organize ettiği, 28 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de gerçekleştirilecek olan 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’ nın bir ayağı Kayseri’de gerçekleştirilecektir.

1986'dan beri üçüncü defa 24 ülkenin katılacağı turnuvanın grup karşılaşmaları İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'de, final aşaması ise basketbol için kapasitesi artırılacak olan İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu' nda oynanacaktır. Şampiyona kuraları 15 Aralık 2009 tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı' nda çekilmiştir.

Çekilen kuralar sonucunda Kayseri Kadir HAS Kongre Merkezi’ nde 28 Ağustos - 2 Eylül 2010 tarihleri arasında A Grubu mücadeleleri yapılacaktır. Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Almanya, Angola ve Ürdün A Grubunda mücadele edeceklerdir.